![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Άνετη επικράτηση για τους παμπαίδες του Ροδίων Άθλησις 1
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Την έκτη του νίκη στο πρωτάθλημα παμπαίδων πανηγύρισε το Ροδίων Άθλησις 1 που επικράτησε με 68-38 του Γ.Α.Σ Ιάλυσος 2 στο κλειστό του Ροδίων Παιδεία.
Η ομάδα του Χαράλαμπου Βακιρτζή ήταν άκρως ουσιαστική από το ξεκίνημα, επέβαλε τον ρυθμό της και έφτασε σε μια άνετη επικράτηση. Ο Δρακόπουλος με 17 πόντους ήταν ο κορυφαίος της αναμέτρησης, ενώ για τον Ιαλυσο προσπάθησαν οι Ηλίας και Ματάκης.
Διαιτητές
Θεοδοσίου- Πέτρου
Τα δεκάλεπτα
21-5, 40-20, 52-31, 68-38
Ροδίων Άθλησις 1 (Χαράλαμπος Βακιρτζής): Κουκιαΐνης 4, Θωμόγλου 4, Παπαδημητρίου 4, Δρακόπουλος 17, Γεωργίου 6, Ουγιανίκ 10, Κεφάλας 4, Βρούχος 8, Γκουνάς 8, Κοτσιφός 1, Μάνο, Αγγελιδάκης 2.
Γ.Α.Σ. Ιάλυσος 2 (Γιώργος Καλενδέρης): Γεωργάκης, Πάττας 3, Στεφανίδης, Ηλίας 14(2), Χαλικάκης, Μαρίτσας 3, Παθιάκης 6, Ματάκης 11(1), Σταυράκης 1, Βλάχος, Άμαλλος.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)