![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Νέα επίδειξη δύναμης από την Ελπίδα
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Μια ακόμα ευρεία νίκη πανηγύρισε η Ελπίδα Πεταλουδών που επικράτησε με 101-45 της Α.Ε.Ν Αφάντου στο κλειστό της Καλλιθέας δείχνοντας για ακόμα ένα παιχνίδι την τεράστια ποιότητα που διαθέτει ως ομάδα.
Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανέστατη εξ αρχής. Άλλωστε η Α.Ε.Ν Αφάντου είναι νεοσύστατο σωματείο με διαφορετικούς στόχους από την Ελπίδα που έχει βλέψεις και ρόστερ πρωταθλητισμού. Από το πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο +23 (8-31) και ουσιαστικά η μάχη είχε κριθεί. Η Ελπίδα αύξησε την διαφορά στην συνέχεια, έχοντας αρκετούς διψήφιους παίκτες. Ο Δημήτρης Σταύρου με 21 πόντους και έξι τρίποντα ήταν ο κορυφαίος, ενώ ακολούθησαν οι Χρύσης, Παρδακάς, Καταβαίνης και Κανύχης. Από την Α.Ε.Ν Αφάντου προσπάθησε ο Μιχάλης Κακούλης που είχε 15 πόντους.
Διαιτητές
Τζανετάκης- Αντωνίου
Τα δεκάλεπτα
8-31, 21-60, 29-84, 45-101
Α.Ε.Ν. Αφάντου (Μιχάλης Καρακωνσταντής): Μοσχούς Μ. 5(1), Λαουδίκος 4, Παναγιωτάς 2, Μοσχούς Σ. 2, Μαχραμάς 3(1), Ρέτσας, Παπαλεξάνδρου, Κακούλης 15(3), Γαργάλης 5, Κρητικός 2, Περίδης 7(1).
Ελπίδα Πεταλουδών (Χρήστος Μπίλιας): Παντελίδης 2, Καράβας 3(1), Γυφτάκης 3(1), Καταβαίνης 12(2), Παρδακάς 16(2), Σταύρου 21(6), Κανύχης 11, Χρύσης 20(1), Φράγκος 4, Λίτσι, Ζαΐρης, Μανωλόπουλος 9(3).
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)