![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Ο Διαγόρας μπλόκαρε το Ροδίων Άθλησις
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Με κορυφαίους τους Λυκοπάντη, Τσόκα και Τσιγάρο, ο Διαγόρας επικράτησε 61-51 του Ροδίων Άθλησις 1 για το Παμπαιδικό Πρωτάθλημα, βάζοντας «φρένο» στην ομάδα του Χαράλαμπου Βακιρτζή στην πορεία της για την διεκδίκηση του Final 4.
Η ομάδα του Κώστα Μητσού ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας τα ηνία του ματς παρά τα μοιρασμένα πρώτα δεκάλεπτα. Ο Ποτσάκης με 14 πόντους ήταν αυτός που προσπάθησε από τους ηττημένους, που έχασαν πολύτιμο έδαφος.
Διαιτητής
Θεοδοσίου
Τα δεκάλεπτα
13-15, 28-28, 47-41, 61-51
Διαγόρας (Κώστας Μητσού): Μπίτζιος 2, Τσαγκάρης 2, Σερέτης Μ 6(2), Τσιγάρος 12(1), Τσάπα, Σερέτης Κ 5, Καψής 4, Τσόκα 13, Λυκοπάντης 17.
Ροδίων Άθλησις 1 (Χαράλαμπος Βακιρτζής): Πίττας 1, Φωτίου 2, Κόνσολας 7, Κάτσανος, Σεβδαλάκης 9(1), Δοντάς 9, Ποτσάκης 14(1), Κούρος, Παπαθεοδωράκης 9,
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)