![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
O Kαρατζόγλου τον οδήγησε στην πρώτη νίκη
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Με τον Σπύρο Καρατζόγλου να είναι ασταμάτητος πετυχαίνοντας 33 ποντούς, ο Διαγόρας πέρασε νικηφόρα από το κλειστό του Ροδίων Παιδεία επικρατώντας με 71-55 του Ροδίων Άθλησις για την 3η αγωνιστική του Εφηβικού πρωταθλήματος.
Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη για την ομάδα του Κώστα Λιβιεράτου που εμφανίζεται διαρκώς βελτιωμένη, ενώ αγωνίζεται κυρίως με παμπαίδες. Ο Τσιγάρος με 13 ακολούθησε τον Καρατζόγλου σε απόδοση, ενώ για το Ροδίων ο Παπαθεοδωράκης ήταν ο μόνος διασωθέντας με 20 πόντους.
Διαιτητές
Τζανετάκης- Μελλίνη
Τα δεκάλεπτα
9-26, 25-39, 43-55, 55-71
Ροδίων Άθλησις 1 (Σάκης Ξυπολιτάς): Ευθυμίου Α 9, Μαγγαφάς, Παπαζαχαρίου, Τσάλλας 3, Αγγελινιός 3(1), Γρύλλης 2, Παπαθεοδωράκης 20(2), Ευθυμίου Μ 10(2), Χατζημανώλης, Μπότσαρης 8.
Διαγόρας (Κώστας Λιβιεράτος): Χρυσοχοΐδης, Καψής 5, Τσιγάρος 13(2), Τσαγγάρης 4, Σερέτης, Καρατζόγλου 33, Νένος 11(1), Βογιατζής 5, Παπαϊωάννου 2, Μπάρκας.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)