![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Πέρασε από την Κρεμαστή ο Κολοσσός
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Έχοντας σε πολύ καλή μέρα τους Τάττη και Παζαΐτη ο Κολοσσός Ρόδου 1 επικράτησε με 62-41 της Ελπίδας Πεταλουδών το κλειστό της Κρεμαστής και έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο την 13η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Πάνου Παναγιωταράκου ήταν ανώτερη, είχε εξ αρχής το προβάδισμα και το διατήρησε μέχρι και το φινάλε. Από πλευράς Ελπίδας πρώτος σκόρερ ήταν ο Τελώνης με 11 πόντους.
Διαιτητές
Αντωνίου- Καζουλλάκης
Τα δεκάλεπτα
4-17, 19-29, 34-50, 41-62
Ελπίδα Πεταλουδών (Χρήστος Μπίλιας): Αντώνογλου, Τελώνης 11(3), Καρανικόλας 8(1), Λυκούρης, Κοντομανώλης, Παπουτσάκης, Σκουμιός 2, Λαγουδάκης, Μιχαλάκης 2, Ζαΐρης 8, Μπινόγλου 9(1), Πάνου 1.
Κολοσσός Ρόδου 1 (Πάνος Παναγιωταράκος): Μιχελής 5(1), Κεφαλάς, Τσόκα 8(2), Τάττης 17(1), Χατζής, Παζαΐτης 19(1), Λέκα 7(1), Τσούμπανος 3, Καρκαλής 3.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)