![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Πρώτες και καλύτερες
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στον όμιλο της Ρόδου οι Κορασίδες του Γ.Α.Σ Ιάλυσος. Η ομάδα της Μαρίας Λαού επικράτησε με 48-23 του Κολοσσού στο κλειστό της Ιαλυσού και παρέμεινε αήττητη.
Η Καλημέρη με 15 πόντους και η Αχλαδιώτη με 11 ήταν οι κορυφαίες του Ιάλυσου στο ματς, ενώ από πλευράς Κολοσσού προσπάθησε η Σαλβαράκη.
Διαιτητές
Ασλανίδης- Μελίνη
Τα δεκάλεπτα
13-4, 30-5, 40-9, 48-23
Ιάλυσος (Μαρία Λαού): Χατζηνικήτα, Καραγιάννη, Τελώνη, Διακάκη 2, Αχλαδιώτη 11, Νικολή 2, Κοϊτσίδη 4, Κουλουρίδη, Κοκόλη 6, Γιακουμή, Καλημέρη 15(3), Μερντανάι 8.
Κολοσσός Ρόδου (Μέμα Ξιάρχου): Φυλτζανίδη, Παυλίδη 2, Σταματίου, Τσερκέζη 2, Μαλλιάκα 1, Νικολίκου Α., Μαρίνου, Τσούβαλη, Νικολίκου Β. 4, Σαλβαράκη 12, Πλαγγέντη 2.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)