![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Πρώτη νίκη για τις παγκορασίδες του Διαγόρα
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Με κορυφαία την Αγγελική Ανδρίκου ο Διαγόρας πέρασε νικηφόρα από το κλειστό της Κρεμαστής επικρατώντας με 29-23 του Πήγασου για το πρωτάθλημα παγκορασίδων. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τον ομάδα της Γεωργίας Βελούδου την φετινή σεζόν. Ο Διαγόρας είχε σταθερά το πρωτάθλημα σε όλη την διάρκεια του ματς και παρά το χαμηλό σκορ το διατήρησε μέχρι το φινάλε. Από πλευράς Πήγασου ξεχώρισε η Στόινα με 12 πόντους.
Διαιτητής
Άρης Φάκαρος
Τα δεκάλεπτα
2-9, 10-16, 13-21, 23-29
Πήγασος Κρεμαστής (Ηλίας): Τσομένη, Ουκούμα 2, Μπασλάρη, Φωτεινοπούλου Δ., Τσίκο 2, Φωτεινοπούλου Ε. 5, Ηλία 2, Χατία, Χίντρι, Στόινα 12.
Διαγόρας (Γεωργία Βελούδου): Ζέκιο 2, Ανδρίκου 14(1), Μποσκλαβίτη Σ., Αγγελή 2, Καραγκούνου, Μπιζντάνη 2, Διακογεωργίου 5, Ακτύπη Δ., Ζέρβα 2, Στεργιάννη 2.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)