![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Στην Elite o Γιάννης Αγγελάκος
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Την έναρξη της συνεργασίας της με τον Γιάννη Αγγελάκο ανακοίνωσε η Elite Basketball Academy:
«Με χαρά ανακοινώνουμε την έναρξη συνεργασίας της ELITE Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης με το Γιάννη Αγγελάκο. Ο Γιάννης θα είναι υπεύθυνος εκγύμνασης, ενδυνάμωσης και εξέλιξης αθλητών και αθλητριών μας. Είναι κάτοχος:
Α) Masters in Sports Performance (Μεγιστοποίηση Απόδοσης), University of Portsmouth και
Β) Bachelor of Sports and Exercise Sciences (Αθλητικές και Γυμναστικές Επιστήμες), University of Birmingham.
Επίσης έχει διατελέσει προπονητής-γυμναστής ακαδημιών και είναι ιδιοκτήτης του γυμναστηρίου “DYNAMYS Training”. Γιάννη καλωσήρθες στην οικογένεια της ELITE!!!»
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)