![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Συνεχίζει με το απόλυτο ο Κολοσσός
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Την έκτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η παιδική ομάδα του Κολοσσού που επικράτησε με 97-40 του Ροδίων Άθλησις 2 στο Βενετόκλειο. Το συγκρότημα του Γιάννη Τσακίρη ήταν εξ αρχής κυρίαρχο στο ματς και καθάρισε με χαρακτηριστική άνεση το ροζ φύλλο αγώνα. Κορυφαίος του ματς ήταν ο Ιάσονας Κεφαλάς που πέτυχε 19 πόντους, ενώ οι «θαλασσί» είχαν ακόμη τρεις διψήφιους αθλητές. Από την άλλη πλευρά προσπάθησε περισσότερο ο Κάτσανος.
Διαιτητές
Ασλανίδης- Αντωνίου
Τα δεκάλεπτα
6-34, 14-61, 25-82, 40-97
Ροδίων Άθλησις 2 (Χαράλαμπος Βακιρτζής): Διακογιάννης 6, Παπαδημητρίου 4, Τσιμπιδάκης, Μάναβ 3, Χατζηδάκης, Μαγκαφάς 9, Χαλκίδης 2, Χάσκης, Κάτσανος 10, Παζιούρος, Γκουνάς 6, Σαμπάνης.
Κολοσσός Ρόδου (Γιάννης Τσακίρης): Μιχελής 9, Μήκας, Παπαλεξάνδρου 10(1), Μιχαηλίδης 10, Κουγιός 3, Κεφαλάς 19(2), Γιαννακάκης 6(1), Τσόκα 5(1), Τριανταφύλλου 8(2), Μουντουφάρης 9, Μακέστας 8(2), Τσίγκος 10.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)