![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
MVP του τελικού ο Αλκιβιάδης Σμυρνής
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Ο Αλκιβιάδης Σμυρνής αναδείχτηκε MVP του τελικού στο Final Four των Εφήβων που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο της Κω. Ο γκαρντ του Ιάλυσου πέτυχε 23 πόντους οδηγώντας την ομάδα του στην νίκη κόντρα στον διοργανωτή Έσπερο Κω με 72-57. Ο Σμυρνής ουσιαστικά ήταν αυτός που «ξεκλείδωσε» την άμυνα των γηπεδούχων που τα μακρινά του σουτ. Την βράβευση έκανε ο ομοσπονδιακός προπονητής Βαγγέλης Ζιάγκος που βρέθηκε το διήμερο στην Κω.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)