![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Χατζηγεωργίου: «Δύσκολο και απαιτητικό παιχνίδι»
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Για το παιχνίδι του Σαββάτου (16:00) με το Παλαιό Φάληρο προετοιμάζεται ο Γ.Σ. Διαγόρας.
Οι «κυανέρυθροι» θα έχουν δύσκολο έργο απέναντι σε μία από τις πιο δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Β’ Εθνικής. Η προετοιμασία του «Γηραιού» θα ολοκληρωθεί αύριο στην «τέντα» και η αποστολή θα ταξιδέψει το πρωί του Σαββάτου για το παιχνίδι στο κλειστό γυμναστήριο «Σ. Μπεφόν».
Ο Μιχάλης Χατζηγεωργίου μίλησε για την αναμέτρηση με το Παλαιό Φάληρο:
«Είναι ένα πολύ δύσκολο και απαιτητικό παιχνίδι για μας. Πρέπει να διορθώσουμε τα λάθη μας, να είμαστε σκληροί στην άμυνα και να παίξουμε ομαδικά, γιατί γνωρίζουμε εκ των πραγμάτων ότι η αποστολή μας θα είναι δύσκολη. Για να είμαστε ανταγωνιστικοί, οφείλουμε να δείξουμε ένα καλό πρόσωπο απέναντι σε μία από τις πιο δυνατές ομάδες της κατηγορίας. Ο στόχος μας είναι να παλέψουμε για το καλύτερο δυνατό, γνωρίζοντας τη δυναμική του Παλαιού Φαλήρου».
Στην προετοιμασία του Γ.Σ. Διαγόρας συμμετέχει κανονικά και ο Νίκος Καράβας, που επέστρεψε από την Πάτρα, ενώ το απουσιολόγιο του Στάθη Βλαχοδήμου είναι «λευκό.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)