![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
“Έκανα το καθήκον μου”
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Με αυτή τη φράση και με την παραπάνω φωτογραφία, ο Γιώργος Δελαπόρτας ουσιαστικά αποχαιρέτισε τη Ρόδο στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook. Συγκεκριμένα ο πρώην ποδοσφαιριστής των ελαφιών ανέφερε:
<< Ένα “ευχαριστώ” είναι λίγο. Αργήσαμε να δέσουμε, αλλά τα καταφέραμε στο τέλος. Θεωρώ ότι έκανα το καθήκον μου και με το παραπάνω. Καλή συνέχεια σε όσους μείνανε και εύχομαι η ομάδα να πάει εκεί που της αξίζει. #13 >>
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)