![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Έκλεισε ιδανικά την σεζόν και ετοιμάζεται για την Β Κατηγορία
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Με το δεξί έκλεισε τις υποχρεώσεις του στο Πρωτάθλημα της Γ Κατηγορίας ο Α.Ο Μεγίστης Καστελλόριζο. Η ομάδα του Θανάση Παρασχούδη επικράτησε με 3-2 του Δωριέα στο Ενωσιακό Γήπεδο και ετοιμάζεται πλέον για την νέα σεζόν στην Β Κατηγορία.
Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με αρκετές αλλαγές στην βασική τους εντεκάδα και στο 24΄ έμειναν πίσω στο σκορ με γκολ του Καζαντζάκη. Η απάντηση για τον Α.Ο Μεγίστης ήρθε στο 40΄ με γκολ του Βαγγέλη Παπανικολάου και δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 1-2, ανατρέποντας το σκορ για την ομάδα του.
Στην επανάληψη ο Μανώλης Λιαμής που είχε περάσει στο ματς σαν αλλαγή πέτυχε το 1-3, σκοράροντας στο 73ο λεπτό. Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του ματς ο Τζαβέλλας για λογαριασμό του Δωριέα.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)