![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Ιστορική πρώτη νίκη για τα Ελάφια
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Την πρώτη τους ιστορική νίκη στο Πρωτάθλημα της Γ Κατηγορίας πήραν τα Ελάφια Ρόδου που επικράτησαν με 4-1 της Ομόνοιας Γενναδίου στο Ενωσιακό Γήπεδο.
Η ομάδα του Ευθύμη Ράδου προηγήθηκε με τον Λαδά στο 8ο λεπτό, με τον Ανανιάδη να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 17΄ για την Ομόνοια. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και ανέκτησαν το προβάδισμα στο 51΄ με τον Γκιούρα. Ο Βλασσόπουλος πέτυχε το 3-1 τέσσερα λεπτά αργότερα, ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Αναγνώστου στο 73΄ κλειδώνοντας την νίκη της ομάδας του.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)