![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Ο Δημήτρης…νίκησε τον Νίκο Τσακίρη και η Πεντέλη τον Α.Ο.Κ. Χαλανδρίου!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Οικογενειακή υπόθεση ήταν η αναμέτρηση της Γ’ Εθνικής μπάσκετ ανάμεσα στον Α.Ο.Κ. Χαλανδρίου και την Πεντέλη, με τα αδέρφια Δημήτρη και Νίκο Τσακίρη να τίθενται αντιμέτωποι.
Αυτός που χαμογέλασε ήταν ο Δημήτρης, καθώς η Πεντέλη κατάφερε να περάσει δια πυρός και σιδήρου από την έδρα του τοπικό Α.Ο.Κ. με τον ίδιο να είναι και ο μεγάλος πρωταγωνιστής με την ομάδα του πετυχαίνοντας ένα κρίσιμο καλάθι που ουσιαστικά ήταν αυτό που χάρισε την νίκη στην ομάδα του. Από την κερκίδα δεν γινόταν να λείπει ο τρίτος και μικρότερος της οικογένειας, Γιώργος Τσακίρης που πλέον διαπρέπει με την φανέλα των ακαδημιών του Παναθηναϊκού.
Δείτε εδώ το μεγάλο σουτ του Δημήτρη Τσακίρη.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)