![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Πάτησε γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο ο Διαγόρας
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Με τους Καρατζόγλου, Τσιγάρο και Παπαθεοδωράκη να οδηγούν το σκοράρισμα ο Διαγόρας επικράτησε με 78-42 του Ροδίων Άθλήσις 1 για το εφηβικό πρωτάθλημα. Η ομάδα του Κώστα Λιβιεράτου δυσκολεύτηκε αρκετά στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο με ένα ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο απέκτησε διαφορά ασφαλείας. Οι Αγγελινιός και Ευθυμίου Α ήταν οι πρώτοι σκόρερ για το Ροδίων που είχε πολύ καλή εικόνα στα δύο πρώτα δεκάλεπτα.
Διαιτητές
Αντωνίου- Θεοδοσίου
Τα δεκάλεπτα
16-15, 28-23, 54-27, 78-42
Γ.Σ Διαγόρας (Κώστας Λιβιεράτος): Καψής 5(1), Καλλιγάς, Τσιγάρος 19(2), Χρυσοχοΐδης, Νένος 8, Παπαθεοδωράκης 13(3), Μπίτζιος 3(1), Μπάρκας, Παπαϊωάννου, Καρατζόγλου 24(1), Τσαγκάρης 6.
Ροδίων Αθλήσις 1 (Σάκης Ξυπολιτάς): Παπαθεοδωράκης 3(1), Τσάλλας, Αγγελινιός 13(1), Δημητράκης 5, Ευθυμίου Α. 10(1), Παπαζαχαρίου 3(1), Γρύλλης, Ευθυμίου Μ. 8, Γκουτζιαμάνης.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)