![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Πήρε την νίκη η Τελχινίδα
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Με νίκη συνέχισε τους αγώνες της για το πρωτάθλημα η γυναικεία ομάδα της Τελιχινίδας αφού tο περασμένο Σάββατο στην Κρεμαστή επικράτησε με 3-1 σετ του Φοίνικα.
Οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά με εξαίρεση το 2ο σετ δε δυσκολεύτηκαν απέναντι στον ελλιπή Φοίνικα και έκαναν τη 2η νίκη τους στο πρωτάθλημα.
ΑΕΣΠ Φοίνικας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 1-3 σετ σε 91΄(12-25 σε 17΄, 25-20 σε 25΄, 16-25 σε 24΄ και 17-25 σε 25΄)
Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Ραφαέλλα Γιάννη, Καθολοκή Κουκιά, Ραφαέλλα Κουκιά, Καλλιόπη Κουκιά, Μαριλένα Μαλτσικ, Ηλιάνα Νόβα, Ελένη Πότσου, Αλεξάνδρα Τοντόροβα, Τύπου και Ζωή Χριστοδούλου (λ)
Τελχινίς (Νίκος Τσιντομηνάς): Νικολέτα Γκίκα (λ), Ραφαέλλα Ζωγράφη, Κάλλια Θαρρενάκη, Σταυρούλα Καλιόζη, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Σταυρούλα Μαργαρίτη, Κων/να Μωραϊτη, Ειρήνη Σφυρίου, Πάολα Σουσάρι, Αριέτα Τερζίου, Σεβγκή Τσερκές, και Βασιλική Λυκούδη.
Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Σωτήρης Σταματίου, Ευθύμης Καλημεράκης και Μαρίνας Παπαβασιλείου.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)