![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Πρώτος σκόρερ και στο πρωτάθλημα ανδρών ο Μπόζιτς
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Όπως και στο εφηβικό πρωτάθλημα, έτσι και στο ανδρικό ο Αλέξανδρος Μπόζιτς αναδείχτηκε πρώτος σκόρερ στον όμιλο Ρόδου. Ο αρχηγός του Ιάλυσου σημείωσε 191 πόντους σε 11 ματς (17,3 μ.ο) και έφτασε σε μια ακόμη κατηγορία στην κορυφή.
Δεύτερος στην σχετική λίστα ήταν ο Σταύρος Παρδακάς της Ελπίδας Πεταλουδών με 171, ενώ ακολούθησαν ο Μιχάλης Χατζηγεωργίου του Ροδίων Άθλησις με 162, ο Μιχάλης Κακούλης της Α.Ε.Ν Αφάντου με 156 και ο Σωτήρης Μανωλόπουλος της Ελπίδας με 150.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)