![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Πρώτος σκόρερ του Α Ομίλου ο Κίμωνας Κορέας
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Ο Κίμωνας Κορέας των Πανθήρων αναδείχτηκε πρώτος σκόρερ στον Α Όμιλο της Β Κατηγορίας μετά την ολοκλήρωση της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός σκόραρε κατά ριπάς στην αναμέτρηση κόντρα στην Ασπίδα Σαλάκου και έφτασε τα 21 τέρματα καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση.
Στην δεύτερη θέση βρέθηκε ο Άλεξ Λιγκάνσι του Α.Ο Σύμης με 19 τέρματα, ενώ ακολούθησαν οι Μάρκος Αναγνώστου του Ακουσιλάου με 16, ο Κώστας Θάνος από την ίδια ομάδα με 14 και ο Αντώνης Λόης της Χάλκης επίσης με 14. Ο τελευταίος ωστόσο τα πέτυχε σε μισή σεζόν.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)