![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Στο Ροδίων Άθλησις ο Πετεινάρης
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Με την φανέλα του Ροδίων Άθλησις θα αγωνιστεί για το υπόλοιπο της σεζόν ο Νικηφόρος Πετεινάρης. Ο νεαρός γκαρντ που την περσινή σεζόν άνηκε στο δυναμικό του Ιάλυσου, θα ενισχύσει την ομάδα του Τέλη Χατζηφούντα, η οποία βρίσκεται και την φετινή σεζόν σε τροχιά Play Off. Θυμίζουμε πως ο Πετεινάρης βρίσκεται στην Ρόδο λόγω σπουδών, ενώ προέρχεται από τις ακαδημίες του Παναθηναϊκού. Στο ρόστερ του Ροδίων Άθλησις εντάχθηκε και ο Βασίλης Λυπημένος από τον Ιάλυσο, ο οποίος μάλιστα ήταν και στην 12αδα για την αναμέτρηση κόντρα στην Καλλιθέα.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)