![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Στον Εργοτέλη η Μαρία Φράγκου
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Από τη Ρόδο στην Κρήτη “μετακομίζει” για τη νέα χρονιά η μεσοεπιθετικός Μαρία Φράγκου, με την ομάδα του Ηρακλείου να την εντάσσει στο δυναμικό της. Η άλλοτε παίκτρια του Σταυρού Καλυθιών και του Άρη Αρχαγγέλου προπονείται εδώ και πέντε μήνες με τους Κρητικούς και αύριο αναμένεται να υπογράψει συμβόλαιο για ένα χρόνο. Η Φράγκου θα φορά από τη νέα χρονιά τα χρώματα του Εργοτέλη, αφήνοντας πίσω αυτά του Αρχάγγελου Ρόδου, κάνοντας ένα σημαντικό αγωνιστικό άλμα για την Α’ Εθνική.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)