![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Διαγόρας για υψηλές πτήσεις!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Mε επιβλητικό τρόπο πέρασε από την Ψίνθο ο Διαγόρας Βατίου που επικράτησε με 5-1 της τοπικής Δόξας. Εντυπωσιακή εμφάνιση από την ομάδα του Γιάννη Καμπούρη, πολλά προβλήματα η Δόξα που αναζητά άμεσα λύσεις μετά την αποχώρηση του Άκη Δελαπόρτα.
Το ματς
Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Διαγόρας κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Χατζησάββας βρήκε τον Μοσχή που έφυγε στην πλάτη της άμυνας και αφού απέφυγε τον Κοντογιωργάκη έγραψε σε κενή εστία το 0-1. Οκτώ λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι απάντησαν με ωραία ατομική ενέργεια του Βασίλη Ορφανού που έφερε το ματς στα ίσα. Η συνέχεια ωστόσο άνηκε στους Βατενούς που έκαναν ότι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο. Ο Χατζησάββας με σουτ στο 24΄ πέτυχε το 1-2 και δέκα λεπτά αργότερα ο Τομάζος σκόραρε για το 1-3. Ο ίδιος παίκτης στο 42΄ αξιοποίησε το πέναλτυ που κέρδισε ο Χατζησάββας, σκοράροντας από τα 11 μέτρα για το 1-4. Στην επανάληψη ο Διαγόρας έριξε ρυθμούς και πέτυχε ένα ακόμα γκολ με τον Λάμπρο Ζωάννου στο 60΄. Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα του Γιάννη Καμπούρη που σχεδόν σε όλα της τα φιλικά έδειξε εξαιρετικό πρόσωπο. Από την άλλη η Δόξα θα πρέπει να κινηθεί άμεσα για την εύρεση νέου προπονητή, καθώς η σημερινή της εμφάνιση έφερε απογοήτευση και μουρμούρα.
Οι συνθέσεις:
Δόξα Ψίνθου (Δημήτρης Ορφανός): Κοντογιωργάκης, Δαλκίδης, Κωστομοίρης Γ, Ορφανός Χ, Παναγιωτόπουλος, Ορφανός Δ, Στελλάς Μ, Τσούλλος, Κουνελλές, Ορφανός Β, Λυριστής Θ. Έπαιξαν και οι: Τσοπάνογλου, Σαπουρτζής, Μπατέστας, Καρίκης και Χατζηνικόλας
Διαγόρας Βατίου (Γιάννης Καμπούρης) : Τύρελης, Ζερβός, Αδάμος, Έλληνας, Καραγιάννης, Ζωάννου Μ, Παπαστεφάνου, Χατζησάββας, Μοσχής, Τομάζος, Κατσαρής. Έπαιξαν και οι :Μαυρούδης, Δραγάτης, Πρέτσι, Διακοηλίας, Τριανταφυλλίδης, Ζωάννου Λ και Καπουράνι.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)