![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Εκτός κληρώσεως Κυπέλλου και η Δόξα Καρδάμαινας
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Τις εξελίξεις σε ότι αφορά την αναδιάρθρωση των κατηγοριών περιμένει η ομάδας της Δόξας Καρδάμαινας για να σχεδιάσει την επόμενη ημέρα. Η διοίκηση του συλλόγου μάλιστα έχει ουσιαστικά εκφράσει ανοιχτά την αντίθεση της για την δημιουργία του Ομίλου νήσων Α’ κατηγορίας που υπάρχει σαν σκέψη και περιμένει τι θα αποφασίσει η Ένωση για τη νέα χρονιά.
«Όχι» στο κύπελλο
Σε ότι έχει να κάνει πάντως με τον θεσμό του κυπέλλου Δωδεκανήσου όπου η Δόξα Καρδάμαινας είχε περάσει στους «8» και θα έμπαινε στην κληρωτίδα μαζί με άλλες 6 ομάδες (Η Ρόδος παραιτήθηκε απ’ την κλήρωση) φαίνεται ότι η απάντηση της ομάδας είναι αρνητική. Ο κυπελλούχος Δωδεκανήσου (μέσω κλήρωσης) θα μπει στην διαδικασία αναγκαστικά να αγωνιστεί στο κύπελλο Ελλάδος στην αρχή της χρονιάς κάτι που σημαίνει περισσότερα έξοδα. Αυτός είναι και ο λόγος που η Δόξα Καρδάμαινας είναι αρνητική.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)