![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Η ανακοίνωση της Ε.Π.Σ.Δ. για τις ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή στην Α’ Κατηγορία
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Ανακοίνωση στην οποία γνωστοποιεί και επίσημα την συμμετοχή δεκατεσσάρων ομάδων από τις δεκαέξι που είχαν δικαίωμα συμμετοχής στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας εξέδωσε η Ε.Π.Σ.Δ.. Πλέον, η Ένωση θα καλέσει την Δόξα Καρδάμαινας και τον Δαμάγητο, με το σωματείο της Κω να είναι το μόνο που θα αποδεχθεί το κάλεσμα. Αναλυτικά:
«ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ & ΚΥΠΕΛΛΟΥ
Μετά το πέρας της καταληκτικής ημερομηνίας και ώρας, των δηλώσεων συμμετοχής στο Πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Blue Star Ferries, περιόδου 2019-2020, δήλωσαν συμμετοχή δεκατέσσερις ομάδες (14) από τις δεκαέξι (16) που είχαν δικαίωμα. Δεν δήλωσε συμμετοχή η «ΑΕ ΚΥΠΡΟΣ» και η «ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΜΠΩΝΑΣ». Βάση προκήρυξης, θα καλεσθούν η πρώτη και η δεύτερη επιλαχούσα ομάδα.»
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)