![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Κλείνει Γιαννίκο, κινείται και για Φράγκο
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Πολύ κοντά στην πρώτη φετινή μεταγραφική του προσθήκη βρίσκεται ο Ποσειδώνας Καρπάθου. Η ομάδα του Γιάννη Καραμηνά τα έχει βρει σε όλα με τον έμπειρο μέσο Παναγιώτη Γιαννίκο, ο οποίος έμεινε πρόσφατα ελεύθερος από τον Κλεάνθη. Παράλληλα οι Καρπάθιοι εξετάζουν πολύ σοβαρά και την περίπτωση της επιστροφής του Φάνη Φράγκου από την Κύπρο.
Ο Γιαννίκος μετακόμισε στην Κάρπαθο λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων και στον Ποσειδώνα κινήθηκαν άμεσα, εξασφαλίζοντας την θετική του απάντηση. Πλέον απομένουν τα τυπικά για να ολοκληρωθεί η μεταγραφή του. Από την άλλη ο Γιάννης Καραμηνάς και οι συνεργάτες του βρίσκονται σε επαφές με τον νεαρό μεσοεπιθετικό Φάνη Φράγκο, προκειμένου να επιστρέψει μόνιμα τόσο στο νησί της Καρπάθου, όσο και στην ομάδα του Ποσειδώνα. Ο Φράγκος πραγματοποίησε μια πολύ καλή σεζόν με την φανέλα της Κύπρου κατακτώντας και το Πρωτάθλημα στον Α΄ Όμιλο της Β Κατηγορίας.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)