![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
«Μετά από 7 χρόνια στην ακαδημία του Φοίβου φεύγω με το κεφάλι ψηλά, ήταν τιμή μου»!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Την αποχώρηση του από την ακαδημία του Φοίβου ανακοίνωσε ο Γιάννης Γιαννικάκης. Ο μέχρι πρότινος προπονητής στα τμήματα υποδομής των «κυανοκίτρινων» αναφέρθηκε στους λόγους της λύσης της συνεργασίας των δυο πλευρών, ευχαριστώντας όλους όσους συνεργάστηκε τα 7 χρόνια που βρέθηκε στην ομάδα της Κρεμαστής. Αναλυτικά:
«Όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν ……
Μετά από συνάντηση μου σήμερα με την διοίκηση της ομάδας αποφασίσαμε από κοινού να λύσουμε τη συνεργασία μας .
Ο λόγος είναι καθαρά διαφορά φιλοσοφίας με τη νέα διοίκηση σε ότι αφορά την συνολικότερη λειτουργία της Ακαδημίας .
Μετά από 7 χρόνια στην ακαδημία του Φοίβου πιστεύω ότι φεύγω με ψηλά το κεφάλι και με θετικο πρόσημο στο συνολικότερο έργο μου όλα αυτά τα χρόνια .
Εύχομαι στη νέα διοίκηση καλη επιτυχία στο έργο της.
Εδώ θα ήθελα να σταθώ σε μερικούς ανθρώπους που πορευτήκαμε μαζί αυτά τα 7 χρόνια και καταφέραμε να φτάσουμε την ακαδημία σε ένα καλό επίπεδο αν αναλογιστεί κανείς τι παραλάβαμε .
Ευχαριστώ τον κ Φώτη Μουκα που μαζί πορευτήκαμε αυτά τα χρόνια , τον Παναγιώτη Αγγελόπουλο , τους πρώην συνεργάτες μου και τα πρώην μέλη των ΔΣ, και τελος ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους γονείς που εμπιστεύθηκαν τα παιδιά τους στην ακαδημία μας .
Ήταν πραγματικά ιδιαίτερη τιμή η συνεργασία μου μαζι τους .
Σας ευχαριστώ για όλα.»
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)