![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Μοιρασιά στην Ψίνθο
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Με το ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση μεταξύ της Δόξας και του Απόλλωνα Καλυθιών στο γήπεδο της Ψίνθου. Προηγήθηκαν με τον Μερσιώτη οι γηπεδούχοι, ωστόσο ο Σπαχιού ισοφάρισε σχεδόν άμεσα. Δύο δοκάρια είχε η ομάδα του Παναγιώτη Ζούνη.
Το ματς
Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ο Απόλλωνας παρουσιάστηκε καλύτερος και φάνηκε αισθητά η διαφορά φυσικής κατάστασης με την ομάδα της Δόξας. Οι ποδοσφαιριστές του Παναγιώτη Ζούνη έλεγχαν το ματς, είχαν καλές προσπάθειες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Σπαχιού στο 31΄. Από την άλλη η Δόξα αμυνόταν μαζικά και σωστά και δεν επέτρεπε στους φιλοξενούμενους να απειλούν αισθητά την εστία του Κοντογιωργάκη. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να προηγηθούν με τον Μερσιώτη στο 60΄ να εκμεταλλεύεται λάθος στην άμυνα του Απόλλωνα και με ψύχραιμο πλασέ να πετυχαίνει το 1-0. Η απάντηση του Απόλλωνα ήταν σχεδόν άμεση καθώς στο 67΄ ο Σπαχιού από θέση τετ-α-τετ ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του. Μάλιστα οι Καλυθενοί θα μπορούσαν να είχαν πάρει και την νίκη, αλλά το πλασέ του Φτάκλα στο 72΄ σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι.
Οι συνθέσεις:
Δόξα Ψίνθου (Φιλήμονας Μιχαλάκης): Κοντογιωργάκης, Τσιώνης, Πετράς, Τσούλλος, Ταντίκης, Στεφανής, Κωστομοίρης, Συμιακός, Χατζηνικόλας, Κασιμάτης, Μερσιώτης
Έπαιξαν και οι: Μπατέστας, Καλόψυχος, Σπανός, Καμπούρης και Ορφανός Γ
Απόλλων Καλυθιών (Παναγιώτης Ζούνης): Τσιγάρος, Σαββούλης, Γαμπιεράκης, Δουκίσσης, Στατιού, Μαγιόγλου, Τομόρι, Σπαχιού, Φτάκλας, Λεονταρόπουλος, Νικολός
Έπαιξαν και οι: Περιστερόπουλος Ο, Παπαρίζος, Χωραφίτης και Καλλιγάς
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)