![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Ο Έλληνας έτρεξε στον Μανωλάγκα!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Απαρηγόρητος ήταν στο φινάλε της αναμέτρησης με τον Διαγόρα Βατίου, ο τερματοφύλακας του Διγενή Μιχάλης Μανωλάγκας. Ο έμπειρος πορτιέρο ξέσπασε σε λυγμούς, με αρκετά στενά του πρόσωπα να προσπαθούν να τον παρηγορήσουν. Ο κορυφαίος ποδοσφαιριστής του ματς, Γιάννης Έλληνας μόλις αντελήφθη τα δάκρυα και την πίκρα του αντιπάλου του, σταμάτησε αμέσως τους πανηγυρισμούς και τον αγκάλιασε ιπποτικά προσπαθώντας να του δώσει κουράγιο. Ο πολύπειρος Γιάννης Έλληνας έχει ζήσει και ο ίδιος ανάλογες στιγμές στα 25 χρόνια που βρίσκεται στους αγωνιστικούς χώρους και σίγουρα ξέρει καλύτερα από τον καθένα πως δεν απείχε πολύ για να βρεθεί η ομάδα του στην ίδια θέση. Αν μη τι άλλο η κίνηση του δείχνει έναν καλύτερο δρόμο στο Δωδεκανησιακό ποδόσφαιρο. Για αρκετές εβδομάδες αντίπαλοι, στο τέλος όμως καμία κακία δεν μένει.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)