![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
«Ο Ορφέας ήταν πάντα ομάδα της Α’ Κατηγορίας, στόχος η παραμονή»!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Την επιθυμία του να δημιουργηθεί ένα σύνολο ανταγωνιστικό που θα καταφέρει να παραμείνει στην Κατηγορία εξέφρασε μέσα από τις δηλώσεις του, στην πρώτη προπόνηση του Ορφέα, ο προπονητής της ομάδας, Παναγιώτης Μαθιός.
«Είμαι «παρών» όπως είχα υποσχεθεί, θα στηριχθούμε στα δικά μας νεαρά παιδιά»
Στην υπόσχεση που έδωσε και τήρησε κατά γράμμα, στάθηκε ο πρόεδρος του Ορφέα, Σουκρής Κελέσογλου, ο οποίος τόνισε ότι ανυπομονούν να επιστρέψουν και πάλι στα γήπεδα που τόσο τους έχουν λείψει.
Στο ίδιο μήκος κύματος εμφανίστηκε στις δηλώσεις του και ο Γιώργος Γιαννόπουλος, που επισήμανε ότι δικαιώθηκαν οι κόποι που είχαν καταβάλλει προ διετίας στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας και διακόπηκε άδοξα λόγω της πανδημίας. Αναλυτικά:
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)