![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Πιο έτοιμος ο Απόλλωνας
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Πιο έτοιμος φανερώθηκε ο Απόλλωνας Καλυθιών στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας του κόντρα στον Διαγόρα Βατίου επικρατώντας με 2-0.
Η ομάδα του Κώστα Καμπούρη προηγήθηκε με το καλημέρα στο ματς χάρη σε αυτογκολ που πέτυχε άθελα του ο Γιάννης Ζωάννου, ωστόσο οι γηπεδούχοι είχαν την κυριαρχία σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στο 30΄ ο Γιώργος Κυριαζής με όμορφο πλασέ έκανε το 2-0, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Δημητράς με κεφαλιά σημείωσε τρίτο γκολ το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το ματς, χωρίς να απειλούν σε μέγιστο βαθμό. Ο Απόλλωνας ήταν φανερά πιο έτοιμος από τον Διαγόρα Βατίου, του οποίου ήταν και το πρώτο φιλικό και οι δύο ομάδες ετοιμάζονται για την δύσκολη συνέχεια.
Τα γκολ
1΄ Σέντρα από αριστερά του Σιέχ, ο Ζωάννου στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
30΄ Μπαλιά του Τσαλίκη στην πλάτη της άμυνας, ο Κυριαζής με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0.
Οι συνθέσεις:
Απόλλων Καλυθιών (Κώστας Καμπούρης): Κουφάλης, Σιέχ, Φυλακούρης, Κίτσος, Κυριαζής, Σαββούλης, Μουτσοντέμι, Σκόρπος, Κιώττος, Δημητράς, Παπανικολάου. Έπαιξαν και οι: Στάθης, Καμπούρης, Σταυρής, Πιέρο, Τσαλίκης, Γκεργκίεφ, Ορφανός Α, Ορφανός Ι.
Διαγόρας Βατίου (Γιάννης Καμπούρης) :Αναστασάς, Γιαννακόπουλος, Αδάμος, Μοσχής, Ζωάννου, Ντόστι, Ζουρούδης, Κώστας, Παπαδόπουλος, Μοσκιού, Παπουρδάνος Α. Έπαιξαν και οι: Ζερβός, Ζωάννου Ν, Ζαχαρίας, Φτάκλας, Παπουρδάνος Φ, Αποστόλου, Βαγιανάκης, Κόττορος, Τσιβρινής.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)