![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Πήρε την ευθύνη ο Μανωλάγκας
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Μπορεί ο Σάσα Γιόνοβιτς να υπέβαλε την παραίτηση του από την τεχνική ηγεσία του Διγενή μετά την ήττα κόντρα στον Ποσειδώνα, ωστόσο ο Μιχάλης Μανωλάγκας ήταν αυτός που ανέλαβε την ευθύνη της ήττας μετά το λάθος στο οποίο υπέπεσε στην φάση του γκολ.
Ο 25χρόνος πορτιέρο έχασε την μπάλα από τον Αναγνωστόπουλό στην φάση του γκολ του Ποσειδώνα και θέλησε να απαλλάξει τον προπονητή του από την ευθύνη δείχνοντας την στήριξη του. Βέβαια η απόφαση της διοίκησης του Διγενή το βράδυ της Κυριακής δεν έχει να κάνει με το συγκεκριμένο ματς, αλλά από την εικόνα που παρουσίασε ο Διγενής το τελευταίο διάστημα. Κάτι που οδήγησε και τον Σάσα Γιόνοβιτς στην παραίτηση του έπειτα από 2,5 άκρως επιτυχημένα χρόνια στον πάγκο της ομάδας, συμβάλλοντας σε σημαντικές επιτυχίες.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)