![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/IMG_4893-90x90.jpeg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Tριπλό χτύπημα για τον Διαγόρα Βατίου
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Τρεις ακόμα ποδοσφαιριστές προσέθεσε στο ρόστερ του Διαγόρα Βατίου ο Γιάννης Καμπούρης. Ο έμπειρος τεχνικός είδε αρκετούς από τους ποδοσφαιριστές του να αποχωρούν το φετινό καλοκαίρι, ωστόσο μέχρι στιγμής καλύπτει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τα κενά.
Συγκεκριμένα ο πολύπειρος αμυντικός, Γιάννης Ζωάννου επιστρέφει στον Διαγόρα Βατίου για να κλείσει με τον καλύτερο τρόπο την καριέρα του. Ο Ζωάννου έχει κατακτήσει το πρωτάθλημα με τους «κυανέρυθρους» και ήταν κοινή επιθυμία και των δύο πλευρών να πορευτούν μαζί. Ο Ζωάννου αποκτήθηκε από τον Ορφέα και την ίδια διαδρομή θα ακολουθήσει ο Σωτήρης Αδάμου. Ο νεαρός αμυντικός έκανε καλές σεζόν με την ομάδα του Γρηγόρη Σαρρή και ο Γιάννης Καμπούρης τον προορίζει για αντικαταστάτη του Βασίλη Μέντου στο ρόστερ. Τέλος ο Διαγόρας Βατίου θα αποκτήσει για ένα χρόνο δανεικό από τον Ιάλυσο τον 19χρόνο μεσοεπιθετικό, Λάμπρο Ζωάννου. Ο νεαρός διαθέτει μεγάλο ταλέντο και ο Γιάννης Καμπούρης πιστεύει πως μπορεί να βοηθήσει την ομάδα να πετύχει τους στόχους της.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)