![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Κόλπο γκρόσο με Κορκίδα
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Μια εξαιρετική μεταγραφή ολοκλήρωσε ο Ευκλής Σορωνής, την πρώτη για την νέα σεζόν. Η ομάδα του Λάζαρου Θρουμουλόπουλου απέκτησε τον Γιάννη Κορκίδα που πρόσφατα έμεινε ελεύθερος από τον Κλεάνθης.
Ο Κορκίδας διαθέτει σπουδαία εμπειρία από την Α Κατηγορία έχοντας αγωνιστεί σε Ακουσίλαο, Κλεάνθη και Διαγόρα Βατίου. Με την απόκτηση του ο Ευκλής δυναμώνει εντυπωσιακά αμυντικά και με το καλημέρα κάνει μια άκρως εντυπωσιακή κίνηση ενόψει συνέχειας.
Αναλυτικά:
«Ο ΑΣ Ευκλής ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας του με τον Γιάννη Κορκίδα. Το ΔΣ τον καλωσορίζει στην οικογένεια του Ευκλή και του εύχεται καλή ποδοσφαιρική χρονιά με υγεία.»
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)