![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Με Μάλτα στον πάγκο η Ασπίδα
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Ο Γιάννης Μάλτας είναι ο νέος τεχνικός της Ασπίδας Απολλακιάς όπως ανακοίνωσε η διοίκηση του σωματείου. Ο μέχρι πρότινος προπονητής τερματοφυλάκων του Διαγόρα και του Ευκλή, συμφώνησε με τους ανθρώπους της Ασπίδας για να διαδεχθεί τον Γιάννη Εγγλέζο στον πάγκο. Αυτή θα είναι η πρώτη απόπειρα του Γιάννη Μάλτα ως πρώτος προπονητής και στην Ασπίδα ποντάρουν στην εμπειρία που αποκόμισε δουλεύοντας δίπλα σε άλλους συναδέλφους του.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)