![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Επίσημα Κέρι στη Ρόδο!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Την έναρξη της συνεργασίας με τον Λόρι Κέρι ανακοίνωσε η Ρόδος, ενισχύοντας σημαντικά την επιθετική της γραμμή.
Αναλυτικά:
«Η Ρόδος ανακοινώνει την απόκτηση του Φλόρεντς Κέρι.
Γεννημένος στις 17/09/1990, αγωνίζεται ως δεξιός εξτρέμ. Είναι ο παίκτης γκολ!
Ο 32χρονος, παλαιότερα έχει αγωνιστεί σε Βέροια, Πιερικό, Τρίκαλα, Καλλονή, Νίκη Βόλου, Διαγόρα, Ολυμπιακό Βόλου, Καλαμάτα, Παναχαϊκή και Ηρακλή Λάρισας.
Ο πολύπειρος επιθετικός αποτελεί για την Γ’ Εθνική το βαρύ πυροβολικό της Ρόδου στο νέο πρωτάθλημα: Με την εμπειρία, με την δυναμική και το πάθος, οι άνθρωποι της ομάδας μας περιμένουν πολλά απ’αυτόν.
Τον καλωσορίζουμε για την νέα μεγάλη προσπάθεια της Ρόδου!».
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)