![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Συμφωνία και με Κόλα
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Ποδοσφαιριστής του Ιάλυσου αναμένεται να παραμείνει για ακόμα μια σεζόν ο Ρόλαντ Κόλα. Ο 27χρόνος αριστερός οπισθοφύλακας τα βρήκε σε όλα με την διοίκηση του «τοξοβόλου» και άμεσα αναμένεται να οριστικοποιηθεί η συμφωνία. Ο Κόλα μεταγράφηκε στον Ιάλυσο τον Γενάρη από την Πύδνα Κίτρους και αποτέλεσε μια πολύ σημαντική προσθήκη, ξεχωρίζοντας με την εμπειρία που έχει στην κατηγορία. Η διοίκηση του Ιάλυσου βρισκόταν σε συνεχή επαφή μαζί του το τελευταίο διάστημα, ενώ ο Μάρκος Στεφανίδης ήθελε να τον κρατήσει στο ρόστερ του. Εν τέλει η συμφωνία επετεύχθη και ο Κόλα θα παραμείνει για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν ντυμένος στα ερυθροκίτρινα.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)