![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Ηττήθηκε στο Ελ Πάσο η Ρόδος
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Εμφανίζοντας αρκετά προβλήματα στην δημιουργία ευκαιριών, η Ρόδος ηττήθηκε 2-0 από την Καλλιθέα στο «Ελ Πάσο» και γνώρισε παράλληλα τη δεύτερη φιλική ήττα επί Αθηναϊκού έδαφος.
Το ματς:
Η γηπεδούχοι έδειξαν μεγαλύτερη φρεσκάδα στον αγωνιστικό χώρο και παρά το στείρο πρώτο ημίχρονο, κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.
Αρχικά στο 55’ ο Σουλάι ανέτρεψε στην περιοχή τον αντίπαλο του και ο ρέφερι της αναμέτρησης καταλόγισε το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Χοτζάλι, ο οποίος δεν λάθεψε από την άσπρη βούλα, ανοίγοντας το σκορ για την Καλλιθέα. Στο 71’ και μετά από ασυνεννοησία της άμυνας, ο Καββαδίας έκλεψε τη μπάλα και αφού πέρασε και τον γκολκίπερ των «πρασίνων», διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για την ομάδα του Γιάννη Τάτση.
Οι συνθέσεις:
Π.Α.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Γιάννης Τάτσης): Κουρεπίνης, Παντελίδης, Κρητικός, Καλύβας, Χοτζάλι, Παπαγγελής, Καντέ, Σταύρου, Στούπης, Καββαδίας, Καραγιάννης.
Π.Α.Ε. ΡΟΔΟΣ ( Κώστας Βελιτζέλος): Πίτκας, Παγώνης, Καψάλης, Καραγιώργης, Νικολόπουλος, Μουμίν, Βογιατζής, Γιόνδης, Τσίπρας, Αρναρέλλης, Σερέντιους.
Έπαιξαν και οι, Μποάσο, Καμπαγέρο, Αθανασόπουλος, Σουλάι, Βουργουντζής.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)