![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Κάλεσμα του Ηρακλή στο ντέρμπι του Κυπέλλου
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Ο Ηρακλής υποδέχεται τον Αστέρα Παστίδας στο γήπεδο Μαριτσών σε ένα σπουδαίο τοπικό ντέρμπι με φόντο τα προημιτελικά του Κυπέλλου Δωδεκανήσου. Η διοίκηση των «πρασίνων» έστειλε το δικό της κάλεσμα στον κόσμο της ομάδας:
«Το Δ.Σ και οι ποδοσφαιριστές του Ηρακλή Μαριτσών σας προσκαλούν να στηρίξετε με την παρουσία σας την προσπάθεια του, στο Κύπελλο Δωδεκανήσου με τον Αστέρα Παστίδας. Την Τετάρτη 29/03/2023 και ώρα 16:15 στο γήπεδο Μαριτσών. Όλοι μαζί μπορούμε»
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)