![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Τα ζευγάρια των “8” του Κυπέλλου!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Η κλήρωση των “8” του Κυπέλλου, πραγματοποιήθηκε σήμερα (22/2) στα γραφεία της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Δωδεκανήσου.Από τα ζευγάρια που προέκυψαν, ξεχωρίζει η πιθανότητα να διεξαχθεί “ντέρμπι” ανάμεσα σε Ιάλυσο και Διαγόρα με φόντο την επόμενη φάση του θεσμού. Αξίζει να αναφερθεί ότι ο τελικός της διοργάνωσης θα πραγματοποιηθεί σε ημερομηνία που θα ορίσει η Ε.Π.Σ.Δ. , ανάλογα με το πότε θα τελειώσει ένα εκ των πρωταθλημάτων της Α’ η της Γ’ κατηγορίας.
Αναλυτικά τα ζευγάρια:
ΔΙ.ΑΣ – Φοίβος
Νικητής Ιάλυσος – Ηρακλής Μαριτσών – Διαγόρας Ρόδου
Διγενής Κοσκινού – Απόλλωνας Καλυθιών
ΑΕ Κως – Νικητής ΑΣ Ρόδος – ΑΕΡΑ
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)