![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Ο δρόμος προς τον τελικό του κυπέλλου!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Παρασκευής (1/3) στα γραφεία της Ένωσης, η κλήρωση για την προημιτελική και ημιτελική φάση του κυπέλλου Δωδεκανήσου. Για την 3η φάση, από την οποία θα προκύψουν τα τελευταία εισιτήρια για τους «8» του θεσμού, η Ρόδος θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα Παστίδας, ο Άρης Αρχαγγέλου τον Ιάλυσο και η Α.Ε.Ρ. Αφάντου τον Ηρακλή Μαριτσών, ενώ από τον όμιλο νήσων, η Αναγέννηση Ασφενδιού θα φιλοξενήσει τον Α.Ο. Πυλίου και η Δόξα Καρδάμαινας την Α.Ε. Λέρου. Οι αναμετρήσεις είναι νοκ αουτ έως και τα ημιτελικά, εκεί όπου θα διεξαχθούν διπλοί αγώνες.
Αναλυτικά:
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)