![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Πέρασε από τον Θεολόγο ο Τήλος
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Με γκολ του Φίλιππου Παπαδάκη στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης η Τήλος επικράτησε με 1-0 του Δαμάγητου στο γήπεδο Θεολόγου στο τελευταίο παιχνίδι της φετινής σεζόν τόσο για τον Β Όμιλο, όσο και συνολικά για την Β Κατηγορία.
Οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να σκοράρουν στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου και στην συνέχεια κράτησαν το υπέρ τους αποτέλεσμα. Το ματς σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων Τζίκα, ο οποίος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο με πρόβλημα στο χέρι.
Διαιτησία
Δημήτρης Δραγάτης
Βοηθοί: Κασιώτης, Δασκαλόπουλος
Οι συνθέσεις:
Δαμάγητος (Νίκος Κρομμύδας): Ζώης, Μέμα, Φουσάτζια, Τζίκα (70΄ Σιμελίδης), Χατζηκαντής, Γεωργαλλής, Τσαλόλης, Πασσάλης, Ατσίδης, Τούτσης, Κουντουράκης
Α.Σ Τήλος (Κυριάκος Σακελλάρης): Χατζηνικόλας Μ, Σακελλάρης Κ, Φωτάρας, Σακελλάρης Κυρ, Κότσι, Παπαδάκης, Σακελλάρης Μ του Κ, Σακελλάρης Μ του Η, Καμμάς, Κουρουκλής (61΄ Χριστοφής Ν), Τσιβερδής Α (70΄ Τσιβερδής Ε)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)