![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/IMG_4893-90x90.jpeg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Χωρίς άγχος στην Πάτρα!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Για την Πάτρα αναχώρησε το πρωί της Πέμπτης (9/5) ο Διαγόρας, ο οποίος την Παρασκευή (10/5 16:00) θα αντιμετωπίσει την Παναχαϊκή στην Αγυιά, για την 8η αγωνιστική των play out της Super League 2.
Έπειτα και από την μαθηματική εξασφάλιση της παραμονής, ο «γηραιός» θα αντιμετωπίσει δίχως ιδιαίτερο άγχος τους «ροσονέρι», που από την πλευρά τους «καίγονται» για το τρίποντο, που θα τους διατηρήσει στην κατηγορία. Για το παινχιδι με την Παναχαϊκή, ο Ράτκο Ντόστανιτς δεν μπορεί να υπολογίζει στους τιμωρημένους λόγω καρτών, Γιώργο Λεσάι και Νικήτα Νικόλη, όπως και τον Μπουμπάρακ Αντεσίνα Γκάτα, που ταλαιπωρείται από πρόβλημα τραυματισμού.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)