![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/IMG_4893-90x90.jpeg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Ενισχύθηκε με Ρουτζιέρη και Γκάμμις ο Διαγόρας!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Σε δύο μεταγραφικές κινήσεις με τις οποίες ενισχύεται ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος Νέων της Super League 2 προχώρησε η Κ-19 του Διαγόρα.
Πιο συγκεκριμένα, στο ρόστερ του Μιχάλη Ρίζου εντάχθηκαν οι Νίκος Ρουτζιέρης και Μάριος Γκάμμις, με τον πρώτο να επιστρέφει στον «Γηραιό» έπειτα από τη σεζόν 2019-2020. Ο Ρουτζιέρης αναμένεται να βοηθήσει σημαντικά την γραμμή κρούσης των «κυανέρυθρων», ενώ από την πλευρά του ο Γκάμμις, ο οποίος στο παρελθόν αγωνίστηκε σε ΑΕΡΑ, Διγενή Κοσκινού και Απόλλωνα Σμύρνης θα δώσει σημαντικές λύσεις στην μεσαία γραμμή της ομάδας.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)