![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Τίμησαν τη μνήμη του Φίλιππα!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Τη μνήμη του Φίλιππα Κουκουβάη τίμησαν στο χθεσινό μεταξύ τους παιχνίδι Διαγόρας και Ηρακλής Λάρδου.
Οι δύο ομάδες έκαναν είσοδο στον αγωνιστικό χώρο κρατώντας τη φωτογραφία του Φίλιππα, ο οποίος έφυγε απροσδόκητα από τη ζωή πριν από δέκα χρόνια (1/10/2013) στην προσπάθεια του να σώσει τουρίστα που πνιγόταν. Ο Φίλιππας είχε καταγωγή από τη Λάρδο, ήταν παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του Ηρακλή, υποστήριζε τον Διαγόρα, ενώ αποτελούσε και μέλος της «Θύρας 6».
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)