![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Τίτλοι τέλους για Νικολόπουλο και Ρόδο!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Μετά από πέντε χρόνια παρουσίας στα οποία υπήρξε και ο πρώτος αρχηγός της ομάδας, ο Ντίνος Νικολόπουλος ανακοίνωσε την αποχώρηση του από την Ρόδο. Ο έμπειρος ποδοσφαιριστής ευχήθηκε τα καλύτερα για το μέλλον του συλλόγου, ευχόμενος να ξανά συναντηθούν οι δρόμοι τους υπό καλύτερες συνθήκες. Αναλυτικά:
«Μετά από 5 χρόνια πορείας μου με την Ρόδο την ελαφάρα ήρθε η στιγμή να δηλώσω με μεγάλη μου λύπη και εγώ τν αποχώρηση μου από τον σύλλογο ! Πέρασα παρά πολύ όμορφες στιγμές που μόνο αυτές κρατώ ! !
Ήταν τιμή μου να φοράω το περιβραχιόνιο αυτής τα ομάδας και εύχομαι να βρεθεί μέσα από τν καρδιά μου άσπρη μέρα στς δύσκολες στιγμές που περνάει αυτές τις μέρες η ομάδα 🙏
Θέλω μέσα από την καρδιά μου να ευχαριστήσω τον κόσμο που πραγματικά αγαπάει αυτήν την ομάδα !
Την Κακιά Σκάλα που πραγματικά ότι και να σύμβαινε στην ομάδα ήταν πάντα εκεί να βοηθήσει όσο μπορούσε ! !
Ολους τους προπονητές που πέρασαν και συνεργάστηκα στην Ρόδο ! !
Όπως και την διοίκηση της ομάδας ! !
Δεν θα πω αντίο αλλά εύχομαι να ξανά συνεργαστούμε υπό άλλες και άμορφες συνθήκες ! ! »
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)