![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Τσακίρης η επιστροφή!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Ενεργό ρόλο στα διοικητικά του Εθνικού Αρχίπολης αναμένεται να έχει μετά από τέσσερα χρόνια απουσίας ο Τάσος Τσακίρης. Ο επί χρόνια Πρόεδρος των «κυανόλευκων» πήρε την απόφαση να επιστρέψει δυναμικά στις επάλξεις, θέλοντας να βοηθήσει από διοικητικό πόστο την αγαπημένη του ομάδα, προκειμένου να παραμείνει στην Β Κατηγορία.
Θυμίζουμε πως ο Εθνικός Αρχίπολης είχε ζήσει τις πιο ένδοξες στιγμές της ιστορίας του στο Πρωτάθλημα της Α Κατηγορίας επί Προεδρίας του Τάσου Τσακίρη. Ο ίδιος δέχτηκε να βοηθήσει την προσπάθεια, όχι από τον ρόλο του Προέδρου, όπως τον έχουμε συνηθίσει αλλά έχοντας ενεργό ρόλο στις αποφάσεις.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)