![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Στο Volos Cup ο Διαγόρας!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Στον Βόλο θα βρεθεί στις 19 Ιουνίου η ακαδημία του Διαγόρα, όπου θα πάρει μέρος στο Volos Cup 2023. H ομάδα του Μιχάλη Ρίζου, η οποία θα απαρτίζεται από ποδοσφαιριστές της ομάδας Νέων, αλλά και παιδιά της Κ-16 θα αντιμετωπίσει ομάδες της Super League 1 και της Super League 2, αλλά και τοπικά σωματεία της περιοχής.
Αναλυτικά:
«Η ποδοσφαιρική ακαδημία του Διαγόρα ανακοινώνει την μετάβαση της στην πόλη του Βόλου στις 19/6, ώστε να συμμετάσχει στο Volos Cup 2023 της διοργανώτριας εταιρίας Boca Sport.
Ο Μιχάλης Ρίζος στην αποστολή του συμπεριέλαβε την εφηβική ομάδα (U16) και αυτή των νέων (U18). Οι «κυανέρυθροι» θα αντιμετωπίσουν ομάδες της SuperLeague 1 & Super League 2 από την Αθήνα και την Θεσσαλονίκη, όσο και τις τοπικές ομάδες της πόλης του Βόλου. Η διαμονή των ομάδων θα γίνει στο Valis & Park Hotel».
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)