![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Eμφατικά στην πρώτη θέση ο Τσιγάρος
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος παμπαίδων ολοκληρώθηκε το απόγευμα του Σαββάτου και ο Γιάννης Τσιγάρος του Διαγόρα αναδείχτηκε πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης με εμφατικό τρόπο.
Ο νεαρός γκαρντ του γηραιού σημείωσε 391 πόντους σε 16 αναμετρήσεις (24,4 μ.ο) κερδίζοντας την πρώτη θέση στην σχετική κατηγορία. Δεύτερος με 264 πόντους ο Ιάσονας Κεφαλάς του Κολοσσού, ενώ ακολούθησαν οι Αιμίλιος Ζερβός και Σταμάτης Ατσικνούδας από τον Γ.Α.Σ Ιάλυσο με 206 και 203 πόντους αντίστοιχα. Πέμπτης ήταν ο Θανάσης Αποστολίδης του Κολοσσού 2 με 198 πόντους.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)