![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Αλλάζει χεριά ο Διαγόρας και ετοιμάζεται για Εθνικές κατηγορίες!
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Μια χαραμάδα φωτός άρχισε να αργο φαίνεται στο σκοτεινό τούνελ της υπόθεσης συμμετοχής του Διαγόρα στα επαγγελματικά πρωταθλήματα.
Η είδηση κυκλοφόρησε το βράδυ και θέλει σύμφωνα με όσα αναφέρουν οι πληροφορίες την υπάρχουσα διοίκηση να καταβάλει μεγάλο μέρος των οφειλόμενων της ΠΑΕ. Ουσιαστικά με μια τέτοια κίνηση ανοίγει ο δρόμος για την εξεύρεση άμεσης λύσης στο πρόβλημα του γηραιού.
Οι ίδιες πηγές ανέφεραν πως έρχεται στη Ρόδο μέσα στην εβδομάδα ο κ.Παπαδημητρίου προκειμένου να εξετάσει από πρώτο χέρι, την περίπτωση συμμετοχής του γηραιού σε επαγγελματικό πρωτάθλημα. Στην προσπάθεια αυτή υπάρχει φυσικά και η αρωγή της Δημοτικής αρχής. Είναι όμως πολύ νωρίς να μιλήσει κανείς για λεπτομέρειες, αν δεν υπάρξει εξέλιξη. Ωστόσο είναι πέρα για πέρα βέβαιο πως ο Διαγόρας αλλάζει χέρια μετά από δύο χρόνια.
Τέλος η περίπτωση επανόδου του Διαγόρα εξαρτάται από το διοικητικό εφετείο στο οποίο αναμένεται να προσφύγει η νέα διοίκηση όταν ολοκληρωθεί η μεταβίβαση.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)