![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/07/3on3-kollegio-25-90x90.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2024/06/papadimitriou-new.jpg)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2021/09/kentro-kreatos.gif)
Ο Α.Ο Καλαβαρδών επιστρέφει μετά από 23 χρόνια
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/augoustinos-banner.gif)
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2022/09/pinw-kai-methw-new-min.jpg)
Ένα σωματείο που έμεινε ανενεργό τα τελευταία 23 χρόνια επιστρέφει στις επάλξεις, αρχής γενομένης από το φετινό πρωτάθλημα της Α Κατηγορίας. Με πρωτοβουλία των νέων του χωριού, ο Α.Ο Καλαβαρδών επανιδρύθηκε και είναι ετοιμος να επιστρέψει στους αγωνιστικούς χώρους.
Το σωματείο που αγωνίστηκε επάξια σε Β και Γ Κατηγορία στην δεκαετία του 90 με έδρα τα Καλαβάρδα, αναμένεται να είναι μια από τις ευχάριστες επιστροφές της φετινής σεζόν. Η πρωτοβουλία ανήκει σε μια ομάδα νέων ανθρώπων των Καλαβαρδών, που ήθελαν να δουν ξανά το αγαπημένο τους σωματείο να αγωνίζεται. Παράλληλα να υπενθυμίσουμε πως ο Α.Ο Καλαβαρδών διαθέτει δικό του γήπεδο, και μακροπρόθεσμα στόχος της ομάδας είναι να να μπορέσει να αγωνιστεί εκεί. Προσωρινά ο Α.Ο Καλαβαρδών θα προπονείται και θα αγωνίζεται στο γήπεδο Φανών, μέχρι να βρεθεί λύση με το γηπεδικό τα επόμενα χρόνια. Άλλωστε η πρωτοβουλία έχει ως στόχο την συσπείρωση του χωριού και του κόσμου που περιμένει πλέον η ομάδα στο πλευρό της.
![](https://www.xxsports.org/wp-content/uploads/2019/04/INTERNET-2.jpg)